Yhteystiedot

Hankehallinto

Sami Wirkkula
Hankejohtaja
050 523 7315
sami.wirkkula@siltavalmennus.fi

Marika Kokko
Hankekoordinaattori
040 352 5860
marika.kokko@siltavalmennus.fi

Henrik Lindström
Viestintäpäällikkö
henrik.lindstrom@siltavalmennus.fi
040 351 5553

Aluetyön yhteystiedot

Alueyhteyshenkilöt tarjoavat neuvontaa yhteiskunnallista yritystoimintaa edistäviin ESR+-hankehakuihin sekä kokoavat yhteen alueellisia verkostoja.

Etelä-Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa ja Pohjanmaa
Elina Esala
elina.esala@valo-valmennus.fi
puh. 040 356 4376

Etelä-Savo, Pohjois-Savo ja Pohjois-Karjala
Tiina Pitkänen
tiina.pitkanen@inlive.fi
puh. 050 414 5007

Kainuu
Kim Grönberg
kim.gronberg@valo-valmennus.fi
puh. 040 137 3445

Keski-Suomi
Jetta Virtanen
jetta.virtanen@inlive.fi
puh. 040 610 2446

Lappi
Annika Sipola
annika.sipola@valo-valmennus.fi
puh. 040 168 6062

Pirkanmaa
Metti Vuosku
metti.vuosku@valo-valmennus.fi
puh. 0405534980

Pohjois-Pohjanmaa
Heidi Similä
heidi.simila@inlive.fi
puh. 040 637 2928

Satakunta, Varsinais-Suomi

Sanna Malin
sanna.malin@valo-valmennus.fi
040 482 9642

Annariina Kiponoja
annariina.kiponoja@valo-valmennus.fi
puh. 050 307 9517

Uusimaa, pk-seutu
Anu Kettunen
anu.kettunen@inlive.fi
puh. 040 669 1562

Vastuuhenkilöt

Neuvonta ja ohjaus
Jarmo Hänninen
jarmo.hanninen@pellervo.fi
puh. 040 766 0236

Sosiaalisten innovaatioiden edistäminen
Mika Ala-Kauhaluoma
mika.ala-kauhaluoma@kuntoutussaatio.fi 
puh. 044 781 3096

Arviointi ja vaikuttavuusosaaminen
Harri Kostilainen
harri.kostilainen@diak.fi
puh. 040 501 9394

Alueellisten ja paikallisten toimijoiden tuki
Sandra Englund
sandra.englund@valo-valmennus.fi
puh. 050 4419 211

Työllistymisen toimintamallit
Anna Ojapelto-Multala
anna.ojapelto-multala@siltavalmennus.fi 
puh. 040 489 3077

Verkostotyö ja kansainvälisyys
Jukka Lindberg
jukka.lindberg@diak.fi 

Tiedonkeruu ja tiedon koordinointi
Katja Anoschkin
katja.anoschkin@arvoliitto.fi 
puh. 050 530 5039

Ota yhteyttä